Kontakt

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

ul. Szkolna 6

47-370 Zielina

tel./fax 774668427

spraclawiczki@poczta.fm

www.spraclawiczki.wodip.opole.pl

 

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

Dnia 14 października 2016 roku zorganizowano w Szkole Podstawowej w Racławiczkach uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa szósta z pomocą wychowawcy przygotowała humorystyczne przedstawienie. Uczniowie klas 2-6 pod okiem P. Kowolik zaśpiewali piosenki związane z tym świętem oraz inne. Nauczycielom czynnym oraz emerytowanym, jak również obsłudze szkoły zostały wręczone laurki przygotowane wcześniej przez uczniów. Na końcu przeprowadzono otrzęsiny – polegające na sprawdzeniu wiedzy z faktów ogólnoszkolnych oraz języka śląskiego, świeżo upieczonej pani polonistki.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Zmieniony ( czwartek, 03 listopada 2016 14:29 )

 

W piątek 21 października 2016 r w naszej szkole uczniowie przygotowali apel z okazji Dnia Papieskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Zmieniony ( wtorek, 25 października 2016 12:30 )

Więcej…

 

Dnia 12 października 2016 roku o godzinie 11:00 odbyło się ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Racławiczkach. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Uczniowie zapoznawali się i wdrażali do pełnienia obowiązków wynikających z rozpoczęcia nauki w szkole. Motywem przewodnim inscenizacji  była lektura Marii Kownackiej ,,Plastusiowy pamiętnik”. Uczniowie klasy szóstej, wcielając się w różne role, pomagali swoim młodszym kolegom przebrnąć przez postawione im zadania. Pierwszaczki bardzo dobrze przygotowały się na ten dzień i wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazały się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Uczestnicy uroczystości zgodnie stwierdzili, że uczniowie klasy pierwszej mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor. W uroczystości, oprócz uczniów i nauczycieli, udział wzięli rodzice oraz nasze byłe uczennice, które w ramach praktyki pedagogicznej aktywnie włączyły się do przygotowania tego wydarzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas także zaproszeni goście: Pan Marek Pietruszka – Wójt Gminy Strzeleczki i Pani Urszula Matysek – Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Strzeleczkach.

 

Zmieniony ( środa, 19 października 2016 13:33 )

Więcej…

 

Dawid Kostka uczeń klasy 6, po raz 3 znalazł się w gronie najlepszych biegaczy przełajowych w województwie. Po bardzo pewnym zwycięstwie w zawodach gminnych, które odbyły się w Dobrej 27 września, uczeń naszej szkoły także rewelacyjnie się spisał na zawodach powiatowych rozgrywanych w Zdzieszowicach 29 września. Rywalizując z zawodnikami z całego powiatu Dawid zwyciężył w bardzo dobrym stylu z dużą przewagą nad drugim uczestnikiem biegu a co za tym idzie zakwalifikował się do finału wojewódzkiego. W finale, który odbył się 6 października tradycyjnie w Lasocicach uczeń naszej szkoły uplasował się na 10 miejscu ustępując zawodnikom trenującym w klubach gratulujemy.

 

 

Zmieniony ( czwartek, 20 października 2016 13:24 )

 

Przedstawiamy aktualną list podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017.

podręczniki dla KLASY I

podręczniki dla KLASY II

podręczniki dla KLASY III

podręczniki dla KLASY IV

podręczniki dla KLASY V

podręczniki dla KLASY VI

religia

Zmieniony ( wtorek, 19 lipca 2016 20:53 )

 

Dnia 6 listopada 2015 r. w hali przy Publicznym Gimnazjum w Strzeleczkach odbyły się gminne zawody w Mini Piłce Nożnej Halowej. Szkołę reprezentowały uczennice klasy 6:

Ewelina Twardoń
Patrycja Morawiec
Ania Różyczka
Magda Riedel
Daria Jurecka
Julia Gnielka

Dziewczyny zaprezentowały się wyśmienicie zajmując pierwsze miejsce wygrywając 3 mecz i remisując tylko jeden. Gratulujemy

Zmieniony ( wtorek, 17 listopada 2015 15:47 )

 

Dzisiejszego dnia w naszej szkole było jak w bajce. Uczniowie klas I-VI hucznie obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Po korytarzu co jakiś czas przechadzały się, księżniczki, królewny, kowboje, Harry Potter, czarownice, Czerwony Kapturek, kot w butach, Hermiona, Pinokio, Pippi ,wilki, smoki,strażacy, Smerfetki, krasnoludki, pieski. Można było ujrzeć jeszcze wiele innych bajkowych postaci. Wszystkie stroje zasługiwały na uwagę, były piękne i kolorowe. Zadaniem każdego ucznia było narysowanie wizytówki z tytułem i autorem książki oraz  postać, za którą uczeń się przebrał. Wszystkie prace zostały umieszczone w szkolnej galerii. Do szkoły przyszli przedszkolacy , aby podziwiać stroje. Na zakończenie bajkowego dnia wszystkie dzieci otrzymały cukierki.

 

Zmieniony ( sobota, 21 listopada 2015 08:17 )

Więcej…

 

16 października 2015 r. do naszej szkoły zawitały owady z całego świata. W tym dniu uczniowie całej szkoły mieli przyjemność dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat owadów z różnych części świata oraz podziwiać je na własne oczy. Patyczki, pszczoły, larwy, motyle oraz inne ciekawie wyglądające owady podobały się uczniom i wzbudzały zainteresowanie uczniów.

Zmieniony ( niedziela, 25 października 2015 08:57 )

 

 

13 października 2015 r. klasa 6 przygotował apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Zmieniony ( niedziela, 25 października 2015 08:45 )

Więcej…

 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stronę wykonał Grzegorz Kucharczyk