Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole już od wielu lat połączone są z parafialnymi. Dzieci naszej szkoły rano mają swoją Mszę Św. z nauką rekolekcyjną, po której udają się wszyscy do szkoły na przygotowane zajęcia rekolekcyjne w grupach. Tematyka tych zajęć w tym roku zgodna była z ogłoszonym w październiku 2012 r. Rokiem Wiary. Uczniowie kl. III z otrzymanej składanki wielkopostnej sklejali piękne świątynie - jako zapowiedź czekających ich tym roku sakramentów: pokuty i Eucharystii. Dzieci z kl. IV i V projektowały symboliczne plakaty nt. sakramentów św. i głównych prawd wiary. Uczniowie kl. VI korzystając z ilustracji wyszukanych w czasopismach religijnych przygotowywali projekty, którymi w Roku Wiary chcą zachęcić do modlitwy i czytania Pisma Św. W ramach tych zajęć uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość obejrzenia filmów religijnych, celem których było zapoznanie się z życiorysami wielkich świętych - np. Ojciec Pio, Maria Magdalena , którzy powinni być dla nas wzorem wiary. Dziękujemy dzieciom za gorliwy udział w tegorocznych ćwiczeniach rekolekcyjnych.

Zmieniony ( wtorek, 26 lutego 2013 19:10 )