Doniosły i przez wielu wyczekiwany dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II uhonorowaliśmy w naszej szkole 28 kwietnia poprzez zorganizowanie Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: "Kanonizacja Jana Pawła II w trwającym Roku Rodziny".

W posłudze Jana Pawła II dzieci i młodzież zajmowały szczególne miejsce. 22 października 1978r. powiedział do młodych słowa: "Jesteście przyszłością świata, jesteście nadzieją Kościoła, jesteście moją nadzieją!" Stąd naszą wdzięczność Ojcu Świętemu chcieliśmy wyrazić poprzez propagowanie jego poezji i nauczania.

W jego nauczaniu zaś szczególne miejsce poświęcone było rodzinie, dlatego też Papież Franciszek podczas uroczystości kanonizacyjnej ogłosił Św. Jana Pawła II Patronem Rodzin.

I w taki sposób zrodziła się myśl hasła konkursu, na którym zgłoszeni uczestnicy recytowali jeden utwór Jana Pawła II, a drugi wiersz o rodzinie.

Komisja, której przewodniczyła Pani Dyrektor, wysłuchała i oceniła 24 prezentacji uczniów ze SP Strzeleczki, SP Racławiczki, SP Komorniki i SP Zielina.

Po komisyjnym podsumowaniu punktów przyznano I, II i III miejsce, trzy wyróżnienia, a pozostałych uczniów również nagrodzono za udział i wkład pracy w przygotowanie się do konkursu recytatorskiego.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Zmieniony ( wtorek, 29 kwietnia 2014 21:02 )