2 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Racławiczkach odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego dla uczniów szkół podstawowych Gminy Strzeleczki zorganizowany przez katechetkę – Teresę Kowolik. Recytacji wierszy przysłuchiwała się komisja konkursowa, do której pod przewodnictwem Pani Dyrektor Iwony Chojnackiej należeli: Pani Urszula Matysek – kierownik GZEAS-u w Strzeleczkach, Pani Anna Faszynka – bibliotekarka i Ks. Proboszcz Marcin Wilczek.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów szkół podstawowych naszej gminy,

którzy przyjechali razem ze swoimi opiekunami. W wyniku konkursu przyznano I miejsce Tomaszowi Stefanowskiemu, II miejsce Kamilowi Szlotawie i III miejsce Dominice Kusiek. Komisja wyróżniła również Biankę Solisch, Emily Orzłowską i Justynę Nocoń. Wszyscy uczestnicy konkursu wyjechali z naszej szkoły z dyplomami i nagrodami, a przede wszystkim z uśmiechem. Taki był też główny cel konkursu, by uśmiechały się nie tylko twarze, ale i oczy, bo jak mówił ks. Jan Twardowski – tylko taki „uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy”.

Zmieniony ( niedziela, 04 grudnia 2016 12:28 )