Klasa 4 w ramach zajęć z przyrody odbyła 2 lekcje poza szkołą, w lesie. Pan leśniczy  Łukasz Admaczyk kolejny raz zaprosił młodzież naszej szkoły  można powiedzieć "do siebie" czyli do lasu. Dzieci na rowerach dojechały do domku należącego do Koła Myśliwskiego. Tam w przepięknej scenerii lasu, pod wiatą, pan Łukasz 24 maja przedstawił uczniom pierwszy temat jakim było "Rodzaje lasów". Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie mamy lasy, co jest bór, łęgi, grad, buczyna. Uczniowie także mogli dowiedzieć się krótko jak należy dbać o las, jak powstawały w Polsce lasy, których mamy więcej i wiele innych istotnych, ciekawych rzeczy. Po 60 minutowej lekcji pan Łukasz także przygotował dla uczniów ognisko, na którym uczniowie upiekli wzięte ze sobąę kiełbaski.

 

 

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

7 czerwca klasa ponownie odwiedziła pana leśniczego, w tym samym miejscu. Temat drugiego spotkania były "Organizmy żyjące w lesie". Uczniowie bardzo dobrze się bawili rozwiązując zagadki przygotowane przez prowadzącego związane z łańcuchami pokarmowymi, różnymi gatunkami zwierząt. Po zakończeniu lekcji tak jak na pierwszym spotkaniu uczniowie usmażyli sobie kiełbaski na ognisku.

Obydwa spotkania bardzo się podobały uczniom, i zapowiedziały, że z chęcią w nadchodzącym nowym roku szkolnym także chciałyby przyjechać na taką lekcję.

Zmieniony ( czwartek, 22 czerwca 2017 06:33 )