28 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Kropki. Kropka rozgościła się praktycznie wszędzie, na ubraniach uczniów i nauczycieli, szkolnej gazetce i w korytarzu. Uczniowie wykonali prace plastyczne z jej udziałem w roli głównej i stworzyli własne kropki, odciskając palec zamoczony w farbie na dużym arkuszu papieru. Na koniec dnia wspólnie zaśpiewali piosenkę o kropce i stanęli do pamiątkowego zdjęcia. 28 wrzesień to także Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klasy VI wraz z nauczycielką matematyki postanowili sprawdzić, jaka jest znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców wsi. Uczniowie w ramach lekcji matematyki wybrali się na spacer, podczas którego pytali napotkane osoby o wynik poszczególnych działań. Okazało się, że szkolna nauka nie poszła w las i wszyscy mieszkańcy perfekcyjnie znają Tabliczkę Mnożenia.

Zmieniony ( niedziela, 04 listopada 2018 19:33 )