31 października uczniowie kl. IV przygotowali pod opieką nauczycielki j. polskiego apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Przybrał on formę Zaduszek Poetyckich, których myślą przewodnią były słowa Ks. J. Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”. Na scenie zapanowała jesienna, pełna zadumy i nostalgii atmosfera. W centralnym miejscu sceny zawisł duży, stworzony z liści krzyż. Pojawiły się obok niego także liście i znaki pamięci o zmarłych – płomyki świec. Dekorację dopełnił

wrzosiec a także ułożone w kształcie serca palące się świeczki i znicze. Uczniowie z powagą recytowali wiersze o tych trudnych momentach w życiu, gdy umiera nam ktoś bliski a także o przemijaniu i pamięci o zmarłych. Nie zapomnieli również o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny. Uczniowie swoją piękną recytacją wprawili wszystkich w zadumę nad sensem ludzkiego życia i jego wartością. Recytacje uczniów przeplatały piosenki R. Rynkowskiego „Między jawą a snem” i grupy Dżem „Zapal świeczkę”, które jeszcze bardziej podkreśliły nastrój tego wyjątkowego dnia. Wszystko odbyło się w cichym, przyciemnionym korytarzu, pełnym blasku świec i zniczy.

Zmieniony ( niedziela, 04 listopada 2018 19:36 )