15 maja 2019r. obecni w szkole uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły rozpoczęli ogólnopolską akcję czytelniczą bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, a jej cele okazały się oczywiste i jednocześnie niezwykle ważne – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Nasz specjalny gość pani Helena Szer, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, na trzeciej przerwie międzylekcyjnej jako pierwsza czytała nam bajkę lubianą przez wszystkich „Kot w butach”.  Podczas kolejnej przerwy czytaliśmy sami, swoje ulubione książki. W tym dniu czytaliśmy w klasach, na korytarzu, na siedząco i stojąco, na leżąco, na dywanie i oczywiście w bibliotece.

Łącznie w akcji czytania na przerwie wzięły udział 84 osoby.
W akcji tej braliśmy udział po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że będziemy ją kontynuować w kolejnych latach.

Zmieniony ( czwartek, 16 maja 2019 18:33 )