Tegoroczny „Tłusty Czwartek” - 11 lutego - w Szkole Podstawowej w Racławiczkach upłynął w rytmie kończącego się karnawału. Dla uczniów kl. I – III, które wróciły do nauki stacjonarnej został zorganizowany ten dzień pod hasłem „W karnawale, w karnawale wszystkie postaci z bajek idą na bale”. I choć nadal obowiązują obostrzenia sanitarne ze względu na trwającą pandemię , to tego dnia pobyt w szkole był iście bajkowy. Każda z wychowawczyń wylosowała już wcześniej tytuł bajki. W jej bohaterów na ten dzień wcielili się uczniowie danej klasy.

I tak kl. I zamieniła się w wioskę Smerfów, w kl. II była Śnieżka, krasnoludki, zła macocha i książę, natomiast uczniowie kl. III  byli bohaterami „Czerwonego Kapturka”. Podczas zajęć z wychowawcami dzieci miały możliwość obejrzenia lub wysłuchania swoich bajek i odgrywania scenek bajkowych. Był czas na przygotowanie plakatu o swojej bajce  oraz  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Oprócz tego każda z klas w obowiązującym reżimie sanitarnym miała zorganizowane bajkowe zajęcia taneczno - muzyczne na ozdobionej karnawałowo sali gimnastycznej. Tam -  w domku smerfów - wszystkie dzieci znalazły różne konkursy i  zagadki oraz kalambury nawiązujące do bajek, za co oczywiście można było wygrać słodką nagrodę. Jak na karnawał przystało – nie mogło zabraknąć tańców, na które wszyscy bohaterowie czekali. W tym roku królowała dziecięca zumba i „tańce połamańce”, przy których każdy z uczestników świetnie się bawił! Szkoda tylko, że taki dzień szybko się zakończył, bo chciałoby się jeszcze radośnie poskakać – również z kolegami i koleżankami klas starszych. Oby nam się to w przyszłym roku udało!