Kontakt

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

ul. Szkolna 6

47-370 Zielina

tel./fax 774668427

spraclawiczki@poczta.fm

www.spraclawiczki.wodip.opole.pl

 

Archiwum

 

Zmieniony ( czwartek, 22 czerwca 2017 06:48 )

 

Koniec roku się zbliża więc czas na podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów naszej szkoły. W tym roku szkolnym, niewątpliwie był awans dwóch uczniów do zawodów wojewódzkich. Pierwszym był Dawid Kostka który w Indywidualnych Biegach Przełajowych zajął w finale 10 miejsce - Gratulujemy. Drugim uczniem był Łukasz Bieniek, który w zawodach Lekkoatletycznych na dystansie 500 m także reprezentował szkołę na zawodach najwyższej rangi - także gratulujemy.

Uczniowie naszej szkoły występowali na wszystkich zawodach gminnych, także osiągając sukcesy.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Zmieniony ( czwartek, 22 czerwca 2017 06:42 )

 

Klasa 4 w ramach zajęć z przyrody odbyła 2 lekcje poza szkołą, w lesie. Pan leśniczy  Łukasz Admaczyk kolejny raz zaprosił młodzież naszej szkoły  można powiedzieć "do siebie" czyli do lasu. Dzieci na rowerach dojechały do domku należącego do Koła Myśliwskiego. Tam w przepięknej scenerii lasu, pod wiatą, pan Łukasz 24 maja przedstawił uczniom pierwszy temat jakim było "Rodzaje lasów". Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie mamy lasy, co jest bór, łęgi, grad, buczyna. Uczniowie także mogli dowiedzieć się krótko jak należy dbać o las, jak powstawały w Polsce lasy, których mamy więcej i wiele innych istotnych, ciekawych rzeczy. Po 60 minutowej lekcji pan Łukasz także przygotował dla uczniów ognisko, na którym uczniowie upiekli wzięte ze sobąę kiełbaski.

 

Zmieniony ( czwartek, 22 czerwca 2017 06:33 )

Więcej…

 

30 maja 2017 r na stadionie w Otmęcie odbyły się Powiatowe Zawody w Lekkoatletyce dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie,

Rafał Szwarcer

Dawid Kostka

Łukasz Bieniek

Paweł Wiercimok

Robert Michalik

Dominika Kusie

Angelika Lewicka

Emilia Chowaniec

Kinga Pientka

 

Uczniowie bardzo dobrze się zaprezentowali uzyskując najlepsze wyniki życiowe a jeden uczeń Łukasz Bieniek zajmując II miejsce w biegu na 500 m zakwalifikował się do finału wojewódzkiego.

Zmieniony ( czwartek, 22 czerwca 2017 06:09 )

 

6 czerwca 2017 r. w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zorganizowanej przez Gogoliński Klub Tenisowy pokazowej lekcji tenisa. Pan Arkadiusz Fraczek, który z każdą klasą przeprowadził 1 lekcję, wtajemniczał dzieci w tajniki tenisa. Uczniowie przy tym się świetnie bawili a także było to dla nich urozmaicenie zajęć. Uczniowie także dowiedzieli się, że w Gogolinie w klubie można zapisać się do sekcji i regularnie trenować.

 

Zmieniony ( środa, 21 czerwca 2017 08:05 )

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stronę wykonał Grzegorz Kucharczyk